CR1210-2W-3301FT
Venkel
Product No:
CR1210-2W-3301FT
Manufacturer:
Venkel
Package:
1210
Description:
RES 3.3K OHM 1% 1/2W 1210
In Stock : 5000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
Resistance 3.3 kOhms
Series CR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W