CR2010-2W-1370FT
Venkel
Product No:
CR2010-2W-1370FT
Manufacturer:
Venkel
Package:
2010
Description:
RES 137 OHM 1% 1/2W 2010
In Stock : 4000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 4000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings -
Resistance 137 Ohms
Series CR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W