CR32NP-3R9MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CR32NP-3R9MC
Description:
FIXED IND 3.9UH 1.15A 143MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.15 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.138" W (3.80mm x 3.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 143mOhm Max
Inductance 3.9 µH