Home / Resonators / CR4M258000S015
minImg
CR4M258000S015
TGS
Product No:
CR4M258000S015
Manufacturer:
TGS
Description:
CERAMIC RES 4.258MHz 15pF SMD452
User Guide
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Frequency Stability ±0.3%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Series CRTR
Type Ceramic
Package / Case 3-SMD, No Lead
Mfr TGS
Frequency 4.258 MHz
Capacitance 15 pF
Features Built in Capacitor
Height 0.047" (1.20mm)
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 60 Ohms