CRC3A4E130JT
KYOCERA AVX
Product No:
CRC3A4E130JT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
RES ARRAY 4 RES 13 OHM 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series CRC, Kyocera
Power Per Element 62.5mW