CRCR12JA18RS01
Aillen
Product No:
CRCR12JA18RS01
Manufacturer:
Aillen
Package:
2512
Description:
RES 18 OHM 5% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 18 Ohms
Series CR12
Power (Watts) 1W