CRCW04024M42FKEDC
Vishay Dale
Product No:
CRCW04024M42FKEDC
Description:
RES 4.42M OHM 1% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 4.42 MOhms
Series CRCW-C
Power (Watts) 0.063W, 1/16W