CRCW0603549KFKEA
Vishay Dale
Product No:
CRCW0603549KFKEA
Description:
RES SMD 549K OHM 1% 1/10W 0603
In Stock : 2889
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 549 kOhms
Series CRCW
Power (Watts) 0.1W, 1/10W