CRCW0603604KFKTA
Vishay Dale
Product No:
CRCW0603604KFKTA
Description:
RES SMD 604K OHM 1% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 604 kOhms
Series CRCW
Power (Watts) 0.1W, 1/10W