CRCW08051R21FKEAC
Vishay Dale
Product No:
CRCW08051R21FKEAC
Description:
RES 1.21 OHM 1% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 1.21 Ohms
Series CRCW-C
Power (Watts) 0.125W, 1/8W