CRCW08055K76FKEA
Vishay Dale
Product No:
CRCW08055K76FKEA
Description:
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/8W 0805
In Stock : 19238
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.76 kOhms
Series CRCW
Power (Watts) 0.125W, 1/8W