CRCW12062R87FKEAHP
Vishay Dale
Product No:
CRCW12062R87FKEAHP
Description:
RES SMD 2.87 OHM 1% 3/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.87 Ohms
Series CRCW-HP
Power (Watts) 0.75W, 3/4W