CRCW12063K60FKEAC
Vishay Dale
Product No:
CRCW12063K60FKEAC
Description:
RES 3.6K OHM 1% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 3.6 kOhms
Series CRCW-C
Power (Watts) 0.25W, 1/4W