CRCW1210102RFKEAHP
Vishay Dale
Product No:
CRCW1210102RFKEAHP
Package:
1210
Description:
RES SMD 102 OHM 1% 3/4W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 102 Ohms
Series CRCW-HP
Power (Watts) 0.75W, 3/4W