CRCW121010K0JNTA
Vishay Dale
Product No:
CRCW121010K0JNTA
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
1210
Description:
RES SMD 10K OHM 5% 1/2W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 kOhms
Series CRCW
Power (Watts) 0.5W, 1/2W