CRCW1210182KFKEA
Vishay Dale
Product No:
CRCW1210182KFKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
1210
Description:
RES SMD 182K OHM 1% 1/2W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 182 kOhms
Series CRCW
Power (Watts) 0.5W, 1/2W