CRCW1210300RFKTA
Vishay Dale
Product No:
CRCW1210300RFKTA
Description:
RES SMD 300 OHM 1% 1/2W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 300 Ohms
Series CRCW
Power (Watts) 0.5W, 1/2W