CRCW201012R1FKTF
Vishay Dale
Product No:
CRCW201012R1FKTF
Description:
RES SMD 12.1 OHM 1% 3/4W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 12.1 Ohms
Series CRCW
Power (Watts) 0.75W, 3/4W