CRCW2512243RFKEG
Vishay Dale
Product No:
CRCW2512243RFKEG
Package:
2512
Description:
RES SMD 243 OHM 1% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 243 Ohms
Series CRCW
Power (Watts) 1W