CRCW2512976RFKEGHP
Vishay Dale
Product No:
CRCW2512976RFKEGHP
Description:
RES SMD 976 OHM 1% 1.5W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 976 Ohms
Series CRCW-HP
Power (Watts) 1.5W