CRG0805F30K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRG0805F30K
Description:
RES SMD 30K OHM 1% 1/8W 0805
In Stock : 78889
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 30 kOhms
Series CRG, Neohm
Power (Watts) 0.125W, 1/8W