CRGH0805F24K3
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGH0805F24K3
Package:
0805
Description:
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/3W 0805
In Stock : 35666
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 24.3 kOhms
Series CRGH, Neohm
Power (Watts) 0.333W, 1/3W