CRGH1206F1K5
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGH1206F1K5
Package:
1206
Description:
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/2W 1206
In Stock : 19993
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 1.5 kOhms
Series CRGH, Neohm
Power (Watts) 0.5W, 1/2W