CRGH2010F6K34
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGH2010F6K34
Package:
2010
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 6.34K OHM 1% 1W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 6.34 kOhms
Series CRGH, Neohm
Power (Watts) 1W