CRGP0402F82R
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGP0402F82R
Package:
0402
Description:
RES 82 OHM 1% 1/8W 0402
In Stock : 83200
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.043" L x 0.020" W (1.10mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 82 Ohms
Series CRGP
Power (Watts) 0.125W, 1/8W