CRGP1210F220R
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGP1210F220R
Package:
1210
Description:
RES 220 OHM 1% 3/4W 1210
In Stock : 60975
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Resistance 220 Ohms
Series CRGP
Power (Watts) 0.75W, 3/4W