CRGP1210F390K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGP1210F390K
Package:
1210
Description:
RES 390K OHM 1% 3/4W 1210
In Stock : 39835
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Resistance 390 kOhms
Series CRGP
Power (Watts) 0.75W, 3/4W