CRGP2512F560R
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGP2512F560R
Package:
2512
Description:
RES 560 OHM 1% 2W 2512
In Stock : 60053
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 560 Ohms
Series CRGP
Power (Watts) 2W