CRHV1206AF100MFKFT
Vishay Techno
Product No:
CRHV1206AF100MFKFT
Manufacturer:
Vishay Techno
Package:
1206
Description:
RES 100 MOHM 1% 0.3W 1206
In Stock : 1982
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.027" (0.69mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 100 MOhms
Series CRHV
Power (Watts) 0.3W