CRM2010-FX-3R01ELF
Bourns Inc.
Product No:
CRM2010-FX-3R01ELF
Description:
RES SMD 3.01 OHM 1% 1W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 3.01 Ohms
Series CRM2010
Power (Watts) 1W