CRM2010AFX-3320ELF
Bourns Inc.
Product No:
CRM2010AFX-3320ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
2010
Description:
RESHIGHPOWERA 2010 332R 1% 1W TC
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 332 Ohms
Series CRM-A
Power (Watts) 1W