CRM2010QJW-101ELF
Bourns Inc.
Product No:
CRM2010QJW-101ELF
Package:
2010
Description:
RES CHIP 2010 100R 5% 1W TC200
In Stock : 3980
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 Ohms
Series CRM-Q
Power (Watts) 1W