CRM2512-FX-2201ELF
Bourns Inc.
Product No:
CRM2512-FX-2201ELF
Package:
2512
Description:
RES SMD 2.2K OHM 1% 2W 2512
In Stock : 3780
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 2.2 kOhms
Series CRM2512
Power (Watts) 2W