CRT14-2RD-50
Daburn Electronics
Product No:
CRT14-2RD-50
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG 10KV RED 50'
User Guide
Operating Temperature -90°C ~ 200°C
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Ratings -
Series MIL-Spec QQ-W-343 and Mil-W-16878, CRT
Length 50.00' (15.24m)
Voltage 10kV
Mfr Daburn Electronics
Conductor Strand 19/27
Jacket Color Red
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.124" (3.15mm)