CRT24-2RD-100
Daburn Electronics
Product No:
CRT24-2RD-100
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100'
User Guide
Operating Temperature -90°C ~ 200°C
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series MIL-Spec QQ-W-343 and Mil-W-16878, CRT
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 10kV
Mfr Daburn Electronics
Conductor Strand 19/36
Jacket Color Red
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.081" (2.06mm)