CRT26-4RD-100
Daburn Electronics
Product No:
CRT26-4RD-100
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG RED 100'
User Guide
Operating Temperature -90°C ~ 200°C
Product Status Obsolete
Wire Gauge 26 AWG
Ratings -
Series MIL-Spec QQ-W-343 and Mil-W-16878, CRT
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 20kV
Mfr Daburn Electronics
Conductor Strand 7/34
Jacket Color Red
Jacket (Insulation) Diameter 0.111" (2.82mm)