CS321613-220K
Bourns Inc.
Product No:
CS321613-220K
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
1206
Description:
FIXED IND 22UH 25MA 1.4 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 45 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 25 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Inductance 22 µH
Series CS321613
Type Multilayer
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 16MHz