Home / Ceramic Capacitors / CS75-B2GA471KYVKA
minImg
CS75-B2GA471KYVKA
TDK Corporation
Product No:
CS75-B2GA471KYVKA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 470PF 300/440VAC
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.310" (7.90mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 300VAC/440VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Temperature Coefficient B
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series CS
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 470 pF