Home / Crystals / CSA309-20.480MABJ
minImg
CSA309-20.480MABJ
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CSA309-20.480MABJ
Description:
CRYSTAL 20.4800MHZ 18PF TH
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series CSA309
Type MHz Crystal
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 20.48 MHz