CSBX1265-3R6M
CODACA
Product No:
CSBX1265-3R6M
Manufacturer:
CODACA
Description:
HIGH SATURATION POWER INDUCTORS
In Stock : 393
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 30A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 17 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.543" L x 0.504" W (13.80mm x 12.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 4.85mOhm Max
Inductance 3.6 µH