CSBX1809-6R8M
CODACA
Product No:
CSBX1809-6R8M
Manufacturer:
CODACA
Description:
HIGH SATURATION POWER INDUCTORS
In Stock : 149
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 31A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.362" (9.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 18.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.760" L x 0.717" W (19.30mm x 18.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 4.7mOhm Max
Inductance 6.8 µH