CSBX2212-330M
CODACA
Product No:
CSBX2212-330M
Manufacturer:
CODACA
Description:
HIGH SATURATION POWER INDUCTORS
In Stock : 111
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 22A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.488" (12.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 11.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.886" L x 0.866" W (22.50mm x 22.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 13.5mOhm Max
Inductance 33 µH