CSC06A03100KGEK
Vishay Dale
Product No:
CSC06A03100KGEK
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
6-SIP
Description:
RES ARRAY 3 RES 100K OHM 6SIP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 3
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.590" L x 0.098" W (14.99mm x 2.49mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 6-SIP
Series CSC
Power Per Element 300mW
Package / Case 6-SIP
Resistor Matching Ratio -
Mfr Vishay Dale
Number of Pins 6
Resistance (Ohms) 100k
Circuit Type Isolated
Package Bulk
Resistor-Ratio-Drift ±50ppm/°C