CSC08A03330RGPA
Vishay Dale
Product No:
CSC08A03330RGPA
Description:
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 8SIP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Series CSC
Power Per Element 300mW
Number of Pins 8
Resistance (Ohms) 330
Circuit Type Isolated
Package Bulk
Resistor-Ratio-Drift ±50ppm/°C