CSC10A032K20GPA
Vishay Dale
Product No:
CSC10A032K20GPA
Description:
RES ARRAY 5 RES 2.2K OHM 10SIP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 5
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.990" L x 0.098" W (25.15mm x 2.49mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Series CSC
Power Per Element 300mW
Number of Pins 10
Resistance (Ohms) 2.2k
Circuit Type Isolated
Package Bulk
Resistor-Ratio-Drift ±50ppm/°C