CSC12B034K70GPA
Vishay Dale
Product No:
CSC12B034K70GPA
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
12-SIP
Description:
RES ARRAY 6 RES 4.7K OHM 12SIP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 6
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.190" L x 0.098" W (30.23mm x 2.49mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 12-SIP
Series CSC
Power Per Element 400mW
Package / Case 12-SIP
Resistor Matching Ratio -
Mfr Vishay Dale
Number of Pins 12
Resistance (Ohms) 4.7k
Circuit Type Isolated
Package Bulk
Resistor-Ratio-Drift ±50ppm/°C