Home / Coaxial Cables (RF) / CSI-SGFB-300-UFFR-B
minImg
CSI-SGFB-300-UFFR-B
Linx Technologies Inc.
Product No:
CSI-SGFB-300-UFFR-B
Description:
CBL ASSY U.FL-SMA JCK-PL 11.811"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type 1.13mm OD Coaxial Cable
1st Connector SMA Jack
2nd Contact Gender Female
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Gray
2nd Connector U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Discontinued at Digi-Key
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series -
Length 11.811" (300.00mm)
Mfr Linx Technologies Inc.
1st Contact Gender Female
1st Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Style U.FL (UMCC) to SMA
Features -
Package Bulk
Frequency - Max 3 GHz