Home / Coaxial Cables (RF) / CSI-SGFE-200-UFFR-B
minImg
CSI-SGFE-200-UFFR-B
Linx Technologies Inc.
Product No:
CSI-SGFE-200-UFFR-B
Description:
CBL ASSY U.FL-SMA JCK-PLG 7.874"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type 1.13mm OD Coaxial Cable
1st Connector SMA Jack
2nd Contact Gender Female
Overall Impedance 50 Ohms
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Discontinued at Digi-Key
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series -
Length 7.874" (200.00mm)
Mfr Linx Technologies Inc.
1st Contact Gender Female
1st Connector Mounting Feature Bulkhead - Rear Side Nut
Package Bulk
Frequency - Max 3 GHz