CSM2214-220M
CODACA
Product No:
CSM2214-220M
Manufacturer:
CODACA
Package:
3-SMD
Description:
SMD HIGH CURRENT POWER INDUCTORS
In Stock : 120
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 12.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 23.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.878" L x 0.846" W (22.30mm x 21.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 3-SMD
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 4.32mOhm Max
Inductance 22 µH