CSNL2010FT33L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSNL2010FT33L0
Package:
2010
Description:
RES 0.033 OHM 1% 1.5W 2010
In Stock : 2000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 2000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 33 mOhms
Series CSNL
Power (Watts) 1.5W